Šimtmetį mininčios Dainų šventės Teatro dienai „Esaties lieptais“ aktyviai ruošiasi daugiau nei tūkstantis aktorių iš 100 Lietuvos mėgėjų teatrų. Teatro dienos dalyviai įtrauks žiūrovus į prasmingą manifestą, teigdami, kad visa, kas teatro mene buvo vertinga, yra ne tik nepamiršta, bet ir auginama.

Teatrų pasirengimą Dainų šventei jau šį savaitgalį galės įvertinti plungiškiai. Gegužės 18 d. Tarptautinės Europos muziejų nakties metu Plungėje vyks Teatro dienos dalyvių pasirodymai. Tai išskirtinė proga pirmiems pamatyti dalį Teatro dienos programos, kurią pristatys penkiolikos Lietuvos mėgėjų teatrų aktoriai.

Šeštadienį 18 val. Dainų šventės Teatro dienos programos dalis „Atgijusios ekspozicijos“ atkeliaus į kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio rūmus – čia lankytojai sutiks rūmų gyventojus, kurie įgyvins nebylias sales, menes. Sekant istorine tiesa bus bandoma atkurti XVI a. lėlių teatro pasirodymą, atvykėlių artistų iš Italijos Commedia dell‘arte vaidinimą, šokių ir dainavimo repeticijas dvarininkų pramogoms. Salėse atgis interesantai, bibliotekoje – Lietuvos istorinės asmenybės. Privatūs kambariai prisipildys paslaptingo šnabždesio, o sienos taps skaitomų senovinių rankraščių liudininkėmis. Lankytojus pasitiks ir po sales lydės paslaptingieji bufonai.

„Linkime plungiškiams ir miesto svečiams turiningai ir prasmingai praleisti Europos muziejų naktį su Lietuvos mėgėjų teatrais, o liepos 3-iąją kviečiame atvykti į Vilnių, žiūrėti, girdėti, pajausti Teatrą ir netgi tapti jo dalimi. Dainų šventės Teatro dienos vyksmas užtvindys Vilniaus senamiesčio erdves, „Teatro gatvės“ dalyviai taps kviesliais į Teatro dienos „Esaties lieptais“ renginius, vyksiančius Valdovų rūmų menėse ir rūmų kieme“, – pasakojo Dainų šventės Teatro dienos kuratorė, režisierė Vita Vadoklytė.

Organizatorius
Lietuvos nacionalinis kultūros centras
Pagrindiniai partneriai
LR kultūros ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Lietuvos savivaldybės
Informacinis
partneris
LRT
Mecenatas
Swedbank
Renginį globoja
LR Prezidentas
Gitanas Nausėda
LR Prezidentas
Patronažą skiria
UNESCO
Rėmėjai
Švyturys Nealkoholinis, Neste, Maxima
LTG Link, Kautra, Twinsbet Arena
ACM, Retail Media Baltic, Piksel
Clear Channel, Akropolis
Partneriai
Vilniaus Parkai, Valdovų rūmų muziejus, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija