Teatro diena kaskart sutraukia daugiau nei 1000 įvairių kategorijų – suaugusiųjų, vaikų ir jaunimo, lėlių – mėgėjų teatro dalyvių, kurie repetuoja savo pasirodymus iš anksto žinodami tematiką. Kiekvieno teatro pasirodymas originalus, neretai pasitelkiantis įspūdingus kostiumus ir scenografiją.

Teatro dienos „Esaties lieptais“ dalyviai įtrauks žiūrovus į prasmingą manifestą, teigdami, kad visa, kas teatro mene buvo vertinga, yra ne tik nepamiršta, bet ir auginama. Teatro dienos dalyviai gerbia ir tęsia gyvojo teatro tradicijas, vertina ir pristato nacionalinę dramaturgiją kaip neatsiejamą giją bendrame žmogaus, gamtos, meno audinyje.

PROGRAMA

Teatro gatvė Pilies gatvėje

Gyvenimas – pati didžiausia teatro arena. Dieną teatrinis vyksmas užtvindys Pilies gatvę, kvies praeivius žiūrėti, girdėti, pažinti, ragauti, jausti Teatrą ir netgi tapti jo dalimi. „Teatro gatvės“ dalyviai taps ir kviesliais į Teatro dienos renginius, vyksiančius Valdovų rūmuose.

Atgijusios ekspozicijos Valdovų rūmų menėse

Ekspozicijų salėse lankytojai sutiks rūmų gyventojus, kurie įgyvins nebylias sales, menes. Sekant istorine tiesa, bus bandoma atkurti XVI a. lėlių teatro pasirodymą, atvykėlių artistų iš Italijos Commedia dell‘arte vaidinimą, repeticijas valdovų pramogoms. Laukimo salėse atgis interesantai, bibliotekose – skaitytojai, raštininkai. Privatūs kambariai prisipildys paslaptingo šnabdesio, o akmeninės sienos taps skaitomų senovinių rankraščių liudininkėmis.

Jungtinis pasirodymas „Esaties lieptais“ Valdovų rūmų kieme

Rūmų kieme scenoje vyks jungtinis renginys, kuriame Esaties lieptais keliausime po gausų lietuvių dramaturgijos lobyną, stabtelėdami dar kartą pasimėgauti gražiausių, istoriškai svarbiausių, tautos savimonę formavusių pjesių epizodais, pradedant Vydūno „Probočių šešėliais“, baigiant Justino Marcinkevičiaus „Mažvydu“, kai visi teatro dienos dalyviai iš visų epochų susirinks to ąžuoliuko sodinti, taip atliepdami šimtmečio Dainų šventės šaukinį „Kad giria žaliuotų“. Esaties lieptai sujungs brandžiausią kultūrinį palikimą ir dabarties žmogų, nes tik per jį, su juo žaliuoja girioj ąžuolai...

DALYVIAI

Suaugusiųjų, vaikų, jaunimo, lėlių teatrai

KŪRYBINĖ GRUPĖ

Režisierė Neringa Danienė
Režisierės padėjėja Ramunė Uždavinienė
Režisieriai-koordinatoriai Asta Simonaitė, Tomas Erbrėderis
Teatrų kuratorė Vita Vadoklytė
Dailininkas-scenografas Arvydas Gudas
Kompozitorius Rytas Svilainis
Choreografas Marius Pinigis
Direktorius Ramūnas Abukevičius

Organizatorius
Lietuvos nacionalinis kultūros centras
Pagrindiniai partneriai
LR kultūros ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Lietuvos savivaldybės
Informacinis
partneris
LRT
Mecenatas
Swedbank
Renginį globoja
LR Prezidentas
Gitanas Nausėda
LR Prezidentas
Patronažą skiria
UNESCO
Rėmėjai
Švyturys Nealkoholinis, Neste, Maxima
LTG Link, Kautra, Twinsbet Arena
ACM, Retail Media Baltic, Piksel
Clear Channel, Akropolis
Partneriai
Vilniaus Parkai, Valdovų rūmų muziejus, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija