Unikalumas

Lietuvos dainų šventė unikali ne tik savo dvasia, bet ir turiniu. Susipažinkite su paslaptinga Cantor Lituanus gentimi ir daugiau sužinokite apie visus Dainų šventės renginius!

Pati svarbiausia visos Dainų šventės savaitės renginio diena — Dainų diena. Į Vingio parką šią dieną pro visus įmanomus įėjimus plaukia minios… O ko jie ten taip veržiasi, nustebę paklausite. Labai paprasta atsakyti, kad susirinkusieji veržiasi išgyventi to, kas kaip prisiminimas liks visam gyvenimui: parko estrada pilnut pilnutėlė vaikų, jaunimo, moterų, vyrų ir mišrių chorų — 12 000 atlikėjų! Turbūt nė masiškiausiame muzikos festivalyje vasarą tiek atlikėjų vienoje scenoje nesate nei matę, nei girdėję. Atsidūrus tokioje aplinkoje neįmanoma nepajusti euforijos ir pasididžiavimo būnant Dainų šventės dalimi.

Turbūt jau smalsu, ką toks gausus būrys atlieka? Repertuaras dažnai sudaromas iš specialiai chorams parašytų šiuolaikinių kompozitorių kūrinių ir pritaikytų liaudies dainų. Paprastai chorai dainas atlieka a capella (be muzikos instrumentų pritarimo), tačiau prireikus įgyvendinti konkretų sumanymą nebijoma ir pasitelkti pučiamųjų ar simfoninio orkestro. Tokiai miniai choristų ypač svarbus dirigento vaidmuo, kadangi kiekviena chorinė daina palydima vis kito dirigento. Itin atsakingai ir kruopščiai sudėliota Dainų dienos programa kaskart nustebina menine verte.

Pakili Vingio parke tvyranti nuotaika išlieka net ir atlikus visą surepetuotą programą. Ausyse vis dar girdisi paskutinės choristų traukiamos natos, kojos, tarsi prilipusios prie žemės, niekur nenori nešti dalyvių… Susirinkusieji pagarbiai dairosi vieni į kitus ore plevenant ir dar nesisklaidant dainos magijai… O kaip visa tai išgyventi, nė karto nepabuvus Dainų šventėje?..

Organizatorius
Lietuvos nacionalinis kultūros centras
Pagrindiniai partneriai
LR kultūros ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Lietuvos savivaldybės
Informacinis
partneris
LRT
Mecenatas
Swedbank
Renginį globoja
LR Prezidentas
Gitanas Nausėda
LR Prezidentas
Patronažą skiria
UNESCO
Rėmėjai
Švyturys Nealkoholinis, Neste, Maxima
LTG Link, Kautra, Twinsbet Arena
ACM, Retail Media Baltic, Piksel
Clear Channel, Akropolis
Partneriai
Vilniaus Parkai, Valdovų rūmų muziejus, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija