Unikalumas

Lietuvos dainų šventė unikali ne tik savo dvasia, bet ir turiniu. Susipažinkite su paslaptinga Cantor Lituanus gentimi ir daugiau sužinokite apie visus Dainų šventės renginius!

Ansamblių vakaras dar kitoks negu Dainų ar Šokių dienos. Nors dalyvių skaičius mažesnis, tačiau nereikia apsigauti — vakaras išsiskiria autentiška trisluoksne kompozicija. Ansamblio pasirodymą sudaro trys elementai: 1) choras, atliekantis lietuvių liaudies dainas arba kompozitorių būtent šiam renginiui sukurtus kūrinius, 2) tautinių instrumentų orkestras ir 3) tautinio šokio grupė. Ansamblis (paprastai šioje vakaro programoje pasirodo 3000—4000 atlikėjų) atlieka stilizuotą autorinį, originalų pasirodymą, kurio temą diktuoja programa. Paprastai renkamasi tradicines, t. y. žemės darbų, šeimos ar kitas tradicijas atliepiančias temas. Čia susijungę trys elementai — daina, melodija ir šokis — džiugina įvairiapusiška pasirodymo, paremto tautosakos paveldu, struktūra.

Ansamblių vakaras vyksta Kalnų parko estradoje, kuri puikiai tinka iš anksto surepetuotiems renginiams atlikti. Tai — žiūrovų labai mylimas Dainų šventės renginys.

Organizatorius
Lietuvos nacionalinis kultūros centras
Pagrindiniai partneriai
LR kultūros ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Lietuvos savivaldybės
Informacinis
partneris
LRT
Mecenatas
Swedbank
Renginį globoja
LR Prezidentas
Gitanas Nausėda
LR Prezidentas
Patronažą skiria
UNESCO
Rėmėjai
Švyturys Nealkoholinis, Neste, Maxima
LTG Link, Kautra, Twinsbet Arena
ACM, Retail Media Baltic, Piksel
Clear Channel, Akropolis
Partneriai
Vilniaus Parkai, Valdovų rūmų muziejus, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija
Vilniaus Televizijos Bokštas, Monetų Namai, Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus