Unikalumas

Lietuvos dainų šventė unikali ne tik savo dvasia, bet ir turiniu. Susipažinkite su paslaptinga Cantor Lituanus gentimi ir daugiau sužinokite apie visus Dainų šventės renginius!

Šokių dienos renginys garsėja atlikėjų masiškumu. Ką reiškia masinis renginys? Ogi tai, kad scenoje pasirodo 8 tūkstančiai šokėjų! Ką gali nuveikti tokia galybė? Šokėjai kuria bendrą kompoziciją, kurią vienija tema, paremta šeimos, įvairių žemės darbų, švenčių tradicijomis. Šokių dienos reginį kuria profesionalūs choreografai, stilizuoto liaudies šokio žinovai. Tad dalyvių akys tik laksto bandydamos sugauti sukinius, žingsnelius, rankų mostus. Kompozicija atliekama taip organiškai, tarsi visi šokėjai būtų gimę mokėdami kiekvieno atliekamo šokio žingsnelį.

Šokių diena išsiskiria tuo, kad scena mirga nuo choreografinių figūrų, sukuriančių nepakartojamą vientisą vilnijantį srautą. O srauto tekėjimas atrodo dar magiškesnis dėl Lietuvos regionų tautinių kostiumų raštų. Visas šis grožis susilieja į įspūdingą sinchroninį pasirodymą.

Organizatorius
Lietuvos nacionalinis kultūros centras
Pagrindiniai partneriai
LR kultūros ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Lietuvos savivaldybės
Informacinis
partneris
LRT
Mecenatas
Swedbank
Renginį globoja
LR Prezidentas
Gitanas Nausėda
LR Prezidentas
Patronažą skiria
UNESCO
Rėmėjai
Švyturys Nealkoholinis, Neste, Maxima
LTG Link, Kautra, Twinsbet Arena
ACM, Retail Media Baltic, Piksel
Clear Channel, Akropolis
Partneriai
Vilniaus Parkai, Valdovų rūmų muziejus, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija
Vilniaus Televizijos Bokštas, Monetų Namai, Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus