Likus vos mėnesiui iki didžiausio šalies kultūros įvykio – Lietuvos dainų šventės, vienas įstabiausių šventės renginių – Ansamblių vakaras „Gyvybės medis“ – šį savaitgalį suskambės Utenoje.

Birželio 1 d. 20 val. į Utenos daugiafunkcį sporto centrą pasigrožėti muzikos, šokio ir šviesos žaismo kupinu reginiu pakvies dainų ir šokių ansambliai, liaudies instrumentų orkestrai, chorai ir solistai Rasa Serra, Lauryna Bendžiūnaitė, Regimantas Šilinskas (skrabalai). Koncerto „Gyvybės medis“ programoje dalyvaus per tūkstantį atlikėjų.

„Lietuvos dainų šventės – visas mano gyvenimas. Dalyvauju jose nuo dvylikos metų, kaip šokėja, vėliau – kaip vadovė, ir man Dainų šventė visada yra stebuklas. Mažai tautai išsaugoti šimto metų tradiciją – unikalus dalykas. Gausybę žmonių vienijančioje šventėje šiemet dalyvaus per 37 tūkst. dalyvių: pusė Lietuvos dainuos, šoks, muzikuos, o pusė Lietuvos žiūrės. Džiaugiamės, kad šventę pajus ir Utenos kraštas – birželio 1 d. Dainų šventės Ansamblių vakaro koncertą išvysime Utenoje. Tad visų labai laukiame ir kviečiame“, – sakė Dainų šventės baletmeisterė, Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Vieversa“ meno vadovė Roberta Macelienė.

Liaudiškus šokius, dainas, instrumentinę muziką jungiančio Ansamblių vakaro programoje folklorinis šokis susipins su sceniniu tautiniu ir šiuolaikiniu šokiu, specialiai Dainų šventei parašytos liaudies dainų išdailos suskambės šiuolaikiškai. Vaizdingus pasirodymus papildys šviesos efektai, specialūs kostiumai bei įspūdinga scenografija.

Ansamblių vakarą Utenoje rengia Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Utenos rajono savivaldybe ir Utenos kultūros centru. Renginys nemokamas.

„Kad giria žaliuotų“ – šiais žodžiais suskambės šimto metų sukaktį mininti Lietuvos dainų šventė, kviesdama juos suprasti ne kaip šūkį, o kaip mūsų bendruomenės tikslą. Birželio 29 – liepos 6 d. Vilniuje ir Kaune žiūrovai galės stebėti net 14 renginių programą, kurioje pasirodys 37 tūkstančiai dalyvių. Visą savaitę sostinėje vyksianti šventė taip pat pakvies dalyvauti įvairiose pramogose, išbandyti senuosius amatus.

Organizatorius
Lietuvos nacionalinis kultūros centras
Pagrindiniai partneriai
LR kultūros ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Lietuvos savivaldybės
Informacinis
partneris
LRT
Mecenatas
Swedbank
Renginį globoja
LR Prezidentas
Gitanas Nausėda
LR Prezidentas
Patronažą skiria
UNESCO
Rėmėjai
Švyturys Nealkoholinis, Neste, Maxima
LTG Link, Kautra, Twinsbet Arena
ACM, Retail Media Baltic, Piksel
Clear Channel, Akropolis
Partneriai
Vilniaus Parkai, Valdovų rūmų muziejus, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija